Scientific Commission

Scientific Commission Meets in Slovakia

By United World Wrestling Press

TRNAVA, Slovakia (September 18) -- The United World Wrestling Scientific Commission held a meeting this week during the Junior World Championships. Eight members of the commission took part in this important annual meeting and discussed a wide range of topics.

Commission chair Daulet TURLYKHANOV commenced the meeting and welcomed the participants as commission secretary David CURBY helped facilitate the discussion.

Key points discussed included advanced-level coaches further education, potential UWW scientific commission certified wrestling specific sports science programs and coaching courses, collaboration in building wrestling online research database, and the possibility of hosting an integrated wrestling symposium together with other UWW commissions prior to Tokyo Olympic Games.

The meeting concluded on a successful note with all participating members.

Pictured:

Front Row from left: Barna Tibor (HUN), Harold Tünnemann (GER), Lei Liang (CHN), David Curby (USA)Back Row from left: Mario Baić (CRO), Ioannis Barbas (GRE), Daulet Turlykhanov (KAZ), Celal Taskiran TUR), Didier Sauvaire (FRA)

#WrestleXian

طلایی شدن گرایی و عبدولی در بین برادران کشتی گیر؛ بهرام اف مانند برادرش قهرمان آسیا شد

By Ken Marantz

اسلام جون بهرام اف وقتی دید که برادرش در روز قبل به مدال طلای آسیا رسید، کاری را کرد که خواهران و برادران معمولا انجام می دهند؛ هر چه او دارد من هم می خواهم!

با عنوان قهرمانی وزن 60 کیلوگرم، دو مدال طلا توسط خانواده بهرام اف در روز پایانی و در مسابقات پنج وزن پایانی کشتی فرنگی بدست آمد.

بهرام اف موفق شد با حساب 12 بر 4 و با ضربه فنی ری سه اونگ از کره شمالی را شکست دهد و و انتقام شکست در نیمه نهایی سال گذشته قهرمانی آسیا در بیشکک قرقیزستان را بگیرد. بهرام اف در آن مسابقات به مدال برنز رسیده بود.

با این قهرمانی، دومین مدال طلا نیز نصیب ازبکستان شد ضمن اینکه اولین مدال طلا روز قبل توسط برادر کوچکتر این کشتی گیر یعنی در 55 کیلوگرم توسط ایلخوم بهرام اف بدست آمده بود.

اسلام جون بهرام اف پس از قهرمانی گفت: حضور دو برادر در یک ورزش بسیار عالی است. ما همدیگر را تشویق و ترغیب می کنیم. اگر برادر کوچکتر مدال بگیرد، چرا نباید برادر بزرگتر هم این کار را انجام ندهد؟ اگر او می برد، من هم باید ببرم.

ضمن اینکه محمدرضا گرایی و سعید عبدولی که آنها نیز برادرهایشان در شهر شی آن چین مبارزه کردند و هر دو برنز گرفتند، به ترتیب به عناوین قهرمانی اوزان 72 و 82 کیلوگرم دست یافتند تا به تیم ایران کمک کنند که تنها با دو امتیاز اختلاف نسبت به ازبکستان قهرمان شود.

تعیین تیم قهرمان به مسابقه آخر کشید جایی که اوزور ژوزوپبکوف از قرقیزستان با حساب 3-2 جهانگیر توردیف از ازبکستان را در فینال 97 کیلوگرم شکست داد تا ازبکستان دو امتیاز از ایران کم بیاورد و ایران با 4 طلا و 3 برنز و 165 امتیاز قهرمان شود.

قزاقستان نیز به لطف 6 مدال برنزی که گرفت با 134 امتیاز سوم شد.

ایلخوم بهرام اف نیز گفت: وقتی من دیروز قهرمان شدم واقعا خوشحال بودم اما انگار فقط 50 درصد آن بود و با قهرمانی برادرم، 100 درصد شد. من در این لحظه فریاد می زدم و بالا و پائین می پریدم.

محمدرضا گرایی که برادر بزرگترش در 77 کیلوگرم مدال برنز گرفته بود، در مسابقه فینال 72 کیلوگرم و در هر تایم حریفش را خاک کرد و در طول مسابقه هرگز به خطر نیفتاد.

عبدولی که قهرمان سابق جهان و دارنده مدال برنز المپیک ریو است نسبت به سینگ هارپیت هندی برتری داشت و در زمان 3 دقیقه و 54 ثانیه به پیروزی ضربه فنی 8-0 رسید که دو بار حریف را خاک کرد و 4 بار او را از تشک بیرون برد.

سعید عبدولی پس از قهرمانی در 82 کیلوگرم که با سه برد با ضربه فنی بدست آمد و هیچ امتیازی از دست نداد، گفت: برنامه من برای این مسابقات پنج ماهه بود. من برای این مسابقات آماده و قوی بودم.

عبدولی همچنین معتقد است که برادر کوچکترش سامان که به برنز 63 کیلوگرم رسید، شانس کسب طلا را هم داشت. او گفت: سامان یک اشتباه کرد و این باعث شد که ببازد.

 

یکی دیگر از مدالهای طلا در روز پایانی نیز به ریو هان سو از کره جنوبی رسید که در 46 ثانیه پایانی با یک فن 4 امتیازی موفق شد میرژان شرماخانبت دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان را با حساب 5 بر یک مغلوب کند و به عنوان قهرمانی 67 کیلوگرم برسد.

این کشتی گیر کره ای که دو طلای بازیهای آسیایی و طلای 2017 جهان را دارد در مورد این بردش گفت: این شرایط چیزی بود که من همیشه برای آن تمرین می کنم. چنین شرایطی برای من طبیعی است چرا که به دفعات این کار را کرده ام.

Day 6 results

Greco-Roman

60kg (12 entries)

Gold – Islomjon BAKHRAMOV (UZB) df. RI Se Ung (PRK) by TF, 12-4, 6:00
Bronze – Gyanender GYANENDER (IND) df. HUANG Jui Chi (TPE) by TF, 9-0, 2:45
Bronze – Kenichiro FUMITA (JPN) df. Sailike WALIHAN (CHN) by Default

67kg (14 entries)
Gold – RYU Hansu (KOR) df. Meiirzhan SHERMAKHANBET (KAZ), 5-1
Bronze – ZHANG Gaoquan (CHN) df. Abdulkarim AL HASAN (SYR), 7-0
Bronze – Shogo TAKAHASHI (JPN) df. Mirzobek RAKHMATOV (UZB), 5-2

72kg (9 entries)
Gold – Mohammadreza GERAEI (IRI) df. ZHANG Hujun (CHN), 5-0 
Bronze – Ruslan TSAREV (KGZ) df. Yogesh YOGESH (IND) by TF, 8-0, 1:12 
Bronze – Demeu ZHADRAYEV (KAZ) df. Aram VARDANYAN (UZB)  by Fall, 2:29 (3-2)

82kg (9 entries)
Gold – Saeid ABDVALI (IRI) df. Singh HARPEET (IND) by TF, 8-0, 3:54
Bronze – Maxat YEREZHEPOV (KAZ) df. Jalgasbay BERDIMURATOV (UZB) by Fall, 2:02 (2-5)
Bronze – QIAN Haitao (CHN) df. Burgo BEISHALIEV (KGZ) by TF, 9-0, 3:29 

97kg (9 entries)
Gold – Uzur DZHUZUPBEKOV (KGZ) df. Jahongir TURDIEV (UZB), 3-2
Bronze – XIAO Di (CHN) df. LEE Seyeol (KOR), 1-1 
Bronze – Mahdi ALIYARIFEIZABADI (IRI) df. Alimkhan SYZDYKOV (KAZ), 4-2

Team Standings
1. Iran 165 points (4 gold-0 silver-3 bronze)
2. Uzbekistan 163 (2-3-1)
3. Kazakhstan 134 (0-1-6)