#WrestleGuatemalaCity

USA gana ocho medallas de oro en el dia final de #WrestleGuatemalaCity

By Taylor Miller

GUATEMALA CITY, Guatemala – El Campeonato Panamericano Juvenil 2019 se acabó hoy con el estilo libre masculino en la Ciudad de Guatemala.

USA gano ocho de las 10 medallas de oro, y Cuba recogió las otra dos.

Recibiendo el Botín de Oro por ser la luchadora más destacada del torneo fue Roman BRAVO-YOUNG (USA), quien ganó el título en 61 kg.

USA reclamó su tercer título del equipo de la semana con 240 puntos. En segundo lugar fue Canadá con 120 puntos, y México resulto en tercer lugar con 113 puntos.

In English

The 2019 Junior Pan American Championships came to a close on Friday night with men’s freestyle.

The United States won eight of the 10 gold medals, and Cuba won the other two.

Receiving the Golden Boot as the tournament’s most outstanding wrestler was Roman BRAVO-YOUNG (USA), who won the title at 61 kg.

USA won its third team title of the weekend with 240 points. Canada was second with 120 points and Mexico finished third in 113 points.

Final team standings
1. USA - 240
2. Canada - 120
3. Mexico - 113
4. Ecuador - 102
5. Cuba - 70
6. Brazil - 59
7. Guatemala - 51
8. Peru - 38
9. Panama - 34
10. Colombia - 30

Finals results

57 kg
GOLD – Trevor MASTROGIOVANNI (USA) TF Elkin ESPANA SANTA (COL), 12-1
BRONZE – Brayden TODD (CAN) TF Luis MENDONZA JIMENEZ (BOL), 10-0
BRONZE – Lucas NAVARRETE VIDAL (ECU) TF Jonathan PRATA (ARG), 10-0

61 kg
GOLD – Roman BRAVO-YOUNG (USA) TF Carlos MENDOZA PENA (MEX), 10-0
BRONZE – Esteban PEREZ CASTELLANOS (GUA) TF Bryan MORA VALENZUELA (ECU), 11-1

65 kg
GOLD – Cristian SOLENZAL LOPEZ (CUB) df. Real WOODS (USA), 6-4
BRONZE – Francisco GONZALEZ TORRES (MEX) df. Oscar CALVOPINA CANCIO (ECU), 3-2
BRONZE – Eduardo AYALA PENA (ESA) TF Raul BATISTA BARRIA (PAN), 10-0

70 kg
GOLD – Peyton ROBB (USA) TF Diego SANDOVAL ZARCO (MEX), 10-0
BRONZE – Sergio GODOY VITE (ECU) TF Leonardo RIVERA CASTRO (PER), 12-2
BRONZE – Connor QUINTON (CAN) df. Jhoan SERNA RODRIGUEZ (COL), 9-8

74 kg
GOLD – Daniel BRAUNAGEL (USA)
SILVER – Raul Israel PALACIOS DOMINGUEZ (MEX)
BRONZE – Pedro ARAUJO CAMPOS (BRA)

79 kg
GOLD – Shane GRIFFITH (USA) TF Carson LEE (CAN), 12-1
BRONZE - Miguel ORENLAS REYNOSO (MEX) TF Brisd WALTTUONI ROJAS (PER), 11-0
BRONZE - Giovanni DE OLIVEIRA GAION PIAZZA (BRA) df. Jonathan LOPEZ VARGAS (GUA), fall 2:18

86 kg
GOLD – Zac BRAUNAGEL (USA)
SILVER – Arturo SILOT TORRES (CUB)
BRONZE – Gino AVILA DILBERT (HON)

92 kg
GOLD – Yonger BASTIDA POMARES (CUB)
SILVER – Jakob WOODLEY (USA)
BRONZE – Josue CAMPOS ARIZPE (MEX)

97 kg
GOLD – Tanner SLOAN (USA)
SILVER – Ikjyot RANDHAWA (CAN)
BRONZE – Victor MANCHENO JUMBO (ECU)

125 kg
GOLD – Seth NEVILLS (USA)
SILVER – Jackson SERNA (CAN)
BRONZE – Steeven YEPEZ PENAFIEL (ECU)

 

#WrestleXian

طلایی شدن گرایی و عبدولی در بین برادران کشتی گیر؛ بهرام اف مانند برادرش قهرمان آسیا شد

By Ken Marantz

اسلام جون بهرام اف وقتی دید که برادرش در روز قبل به مدال طلای آسیا رسید، کاری را کرد که خواهران و برادران معمولا انجام می دهند؛ هر چه او دارد من هم می خواهم!

با عنوان قهرمانی وزن 60 کیلوگرم، دو مدال طلا توسط خانواده بهرام اف در روز پایانی و در مسابقات پنج وزن پایانی کشتی فرنگی بدست آمد.

بهرام اف موفق شد با حساب 12 بر 4 و با ضربه فنی ری سه اونگ از کره شمالی را شکست دهد و و انتقام شکست در نیمه نهایی سال گذشته قهرمانی آسیا در بیشکک قرقیزستان را بگیرد. بهرام اف در آن مسابقات به مدال برنز رسیده بود.

با این قهرمانی، دومین مدال طلا نیز نصیب ازبکستان شد ضمن اینکه اولین مدال طلا روز قبل توسط برادر کوچکتر این کشتی گیر یعنی در 55 کیلوگرم توسط ایلخوم بهرام اف بدست آمده بود.

اسلام جون بهرام اف پس از قهرمانی گفت: حضور دو برادر در یک ورزش بسیار عالی است. ما همدیگر را تشویق و ترغیب می کنیم. اگر برادر کوچکتر مدال بگیرد، چرا نباید برادر بزرگتر هم این کار را انجام ندهد؟ اگر او می برد، من هم باید ببرم.

ضمن اینکه محمدرضا گرایی و سعید عبدولی که آنها نیز برادرهایشان در شهر شی آن چین مبارزه کردند و هر دو برنز گرفتند، به ترتیب به عناوین قهرمانی اوزان 72 و 82 کیلوگرم دست یافتند تا به تیم ایران کمک کنند که تنها با دو امتیاز اختلاف نسبت به ازبکستان قهرمان شود.

تعیین تیم قهرمان به مسابقه آخر کشید جایی که اوزور ژوزوپبکوف از قرقیزستان با حساب 3-2 جهانگیر توردیف از ازبکستان را در فینال 97 کیلوگرم شکست داد تا ازبکستان دو امتیاز از ایران کم بیاورد و ایران با 4 طلا و 3 برنز و 165 امتیاز قهرمان شود.

قزاقستان نیز به لطف 6 مدال برنزی که گرفت با 134 امتیاز سوم شد.

ایلخوم بهرام اف نیز گفت: وقتی من دیروز قهرمان شدم واقعا خوشحال بودم اما انگار فقط 50 درصد آن بود و با قهرمانی برادرم، 100 درصد شد. من در این لحظه فریاد می زدم و بالا و پائین می پریدم.

محمدرضا گرایی که برادر بزرگترش در 77 کیلوگرم مدال برنز گرفته بود، در مسابقه فینال 72 کیلوگرم و در هر تایم حریفش را خاک کرد و در طول مسابقه هرگز به خطر نیفتاد.

عبدولی که قهرمان سابق جهان و دارنده مدال برنز المپیک ریو است نسبت به سینگ هارپیت هندی برتری داشت و در زمان 3 دقیقه و 54 ثانیه به پیروزی ضربه فنی 8-0 رسید که دو بار حریف را خاک کرد و 4 بار او را از تشک بیرون برد.

سعید عبدولی پس از قهرمانی در 82 کیلوگرم که با سه برد با ضربه فنی بدست آمد و هیچ امتیازی از دست نداد، گفت: برنامه من برای این مسابقات پنج ماهه بود. من برای این مسابقات آماده و قوی بودم.

عبدولی همچنین معتقد است که برادر کوچکترش سامان که به برنز 63 کیلوگرم رسید، شانس کسب طلا را هم داشت. او گفت: سامان یک اشتباه کرد و این باعث شد که ببازد.

 

یکی دیگر از مدالهای طلا در روز پایانی نیز به ریو هان سو از کره جنوبی رسید که در 46 ثانیه پایانی با یک فن 4 امتیازی موفق شد میرژان شرماخانبت دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان را با حساب 5 بر یک مغلوب کند و به عنوان قهرمانی 67 کیلوگرم برسد.

این کشتی گیر کره ای که دو طلای بازیهای آسیایی و طلای 2017 جهان را دارد در مورد این بردش گفت: این شرایط چیزی بود که من همیشه برای آن تمرین می کنم. چنین شرایطی برای من طبیعی است چرا که به دفعات این کار را کرده ام.

Day 6 results

Greco-Roman

60kg (12 entries)

Gold – Islomjon BAKHRAMOV (UZB) df. RI Se Ung (PRK) by TF, 12-4, 6:00
Bronze – Gyanender GYANENDER (IND) df. HUANG Jui Chi (TPE) by TF, 9-0, 2:45
Bronze – Kenichiro FUMITA (JPN) df. Sailike WALIHAN (CHN) by Default

67kg (14 entries)
Gold – RYU Hansu (KOR) df. Meiirzhan SHERMAKHANBET (KAZ), 5-1
Bronze – ZHANG Gaoquan (CHN) df. Abdulkarim AL HASAN (SYR), 7-0
Bronze – Shogo TAKAHASHI (JPN) df. Mirzobek RAKHMATOV (UZB), 5-2

72kg (9 entries)
Gold – Mohammadreza GERAEI (IRI) df. ZHANG Hujun (CHN), 5-0 
Bronze – Ruslan TSAREV (KGZ) df. Yogesh YOGESH (IND) by TF, 8-0, 1:12 
Bronze – Demeu ZHADRAYEV (KAZ) df. Aram VARDANYAN (UZB)  by Fall, 2:29 (3-2)

82kg (9 entries)
Gold – Saeid ABDVALI (IRI) df. Singh HARPEET (IND) by TF, 8-0, 3:54
Bronze – Maxat YEREZHEPOV (KAZ) df. Jalgasbay BERDIMURATOV (UZB) by Fall, 2:02 (2-5)
Bronze – QIAN Haitao (CHN) df. Burgo BEISHALIEV (KGZ) by TF, 9-0, 3:29 

97kg (9 entries)
Gold – Uzur DZHUZUPBEKOV (KGZ) df. Jahongir TURDIEV (UZB), 3-2
Bronze – XIAO Di (CHN) df. LEE Seyeol (KOR), 1-1 
Bronze – Mahdi ALIYARIFEIZABADI (IRI) df. Alimkhan SYZDYKOV (KAZ), 4-2

Team Standings
1. Iran 165 points (4 gold-0 silver-3 bronze)
2. Uzbekistan 163 (2-3-1)
3. Kazakhstan 134 (0-1-6)